• NYRKKEILYN RUSKATURNAUS

  • INTERNATIONAL BOXING TOURNAMENT

  • NYRKKEILYN RUSKATURNAUS

  • INTERNATIONAL BOXING TOURNAMENT

  • NYRKKEILYN RUSKATURNAUS

  • INTERNATIONAL BOXING TOURNAMENT

  • NYRKKEILYN RUSKATURNAUS

  • INTERNATIONAL BOXING TOURNAMENT

Copyright 2024 - Nyrkkeilyn Ruskaturnaus ry • Y-tunnus: 3327664-4 • ROVANIEMI, FINLAND @ruskaturnausboxing #ruskaturnaus_boxing

Ruskaturnaus 2023

N48 kg:
1. Laura Myllymäki FIN
2. Jasmiina Raivio FIN
3. Riikka Väärälä FIN


N57 kg:
1. Vilma Viitanen FIN
2. Sara Svensson SWE


N60 kg:
1. Johanna Huttunen FIN
2. Eeva Lätti FIN

N66 kg:
1. Krista Kovalainen FIN
2. Iida Niskanen FIN

60 kg:
1. Santeri Kemppainen FIN
2. Alexander Fredriksson SWE
3. Jesse Pihkola FIN

63,5 kg:
1. Umar Ismail FIN ja Hampus Bromman SWE

67 kg:
1. Kevin Scott SWE
2. Peetu Salo FIN
3. Miska Ylimäki FIN

75 kg:
1. Erik Mendoza SWE
2. Benjamin Eriksson FIN
3. Hannes Tolonen FIN
4. Aapo Hakala FIN

80 kg:
1. Nikita Nystedt FIN
2. Viktor Prytula FIN
3. Juko Hakala FIN
4. Heikki Tenhunen FIN

86 kg:
1. Max Englund SWE
2. Kalle Mikkonen FIN
3. Lasse Kourula FIN

+92 kg:
1. Daniil Rantanen FIN
2. Hadi Taslim FIN

Paras Nyrkkeilijä, miehet: Kevin Scott

Paras Nyrkkeilijä, naiset : Johanna Huttunen

Taistelija: Erik Mendoza

Fair Play: Peetu Sano

Teknisin nyrkkeilijä: Vilma Viitanen

Paras Joukkue: Suomi

Paras Tuomari: Gigi Lenkkeri

 

Perjantai 8.9.2023

1. W48kg Myllymäki Laura - Raivio Jasmiina 5-0
2. W57kg Viitanen Vilma - Svensson Sara SWE 5-0
3. W60kg Huttunen Johanna - Lätti Eeva RSC R2
4. W66kg Kovalainen Krista - Niskanen Iida 5-0
5. 60kg Fredriksson Alexander SWE - Pihkola Jesse 5-0
6. 63,5kg Bromman Hampus SWE - Ismael Umar 4-0
7. 67kg Salo Peetu - Ylimäki Miska 5-0
8. 75kg Mendoza Erik SWE - Tolonen Hannes 5-0
9. 75kg Eriksson Benjamin - Hakala Aapo 5-0
10. 80kg Prytula Viktor - Tenhunen Heikki 5-0
11. 80kg Nystedt Nikita - Hakala Juho 5-0
12. 86kg Englund Max SWE - Kourula Lasse RSC r2

LAUANTAI 9.9.2023 klo 14.00

1. W48kg Raivio Jasmiina - Väärälä Riikka 5-0
2. W66kg Huttunen Johanna - Niskanen Iida 5-0
3. 60kg Kemppainen Santeri - Fredriksson Alexander 3-2
4. 67kg Scott Kevin SWE - Ylimäki Miska WO
5. 80kg Nystedt Nikita - Prytula Viktor - RSC r2
6. 80 kg Hakala Juko - Tenhunen Heikki 4-1

LAUANTAI 9.9. klo 17.00

1. 63,5kg Umar Ismail - Bromman Hampus SWE 3-2
2. 75kg Mendoza Erik SWE - Hakala Aapo WO
3. 71kg Eriksson Benjamin - Tolonen Hannes RSC-i R3
4. 86kg Englund Max SWE - Mikkonen Kalle 4-1
5. +92kg Rantanen Daniil - Taslim Hadi 3-1

SUNNUNTAI 10.9.2023 klo 14

1. W63kg Niskanen Iida - Lätti Eeva 3-2
2. 67kg Scott Kevin SWE - Salo Peetu 5-0
3. W48kg Myllymäki Laura - Väärälä Riikka 5-0
4. W57kg Viitanen Vilma - Svensson Sara SWE 5-0
5. W63kg Kovalainen Krista - Huttunen Johanna 3-2
6. 60kg Kemppainen Santeri - Pihkola Jesse 5-0
7. 75kg Mendoza Erik SWE - Eriksson Benjamin 4-1
8. 80kg Nystedt Nikita - Tenhunen Heikki ABD R1

 

f t g m